Co powinniśmy wiedzieć o leżaczkach do kąpieli dla niemowląt?

Spory wybór leżaczków

Leżaczek do kąpieli to produkt, który jest wręcz konieczny podczas kąpieli noworodka. Dlatego więc rodzic kupują dla niemowlaka wyprawkę po prostu go musi mieć. Na naszym rynku znajdziemy bardzo dużo leżaczków, ale są dokładnie trzy kategorie produktów, które śmiało możemy używać przy kąpieli niemowlaka.  Z uwagi na to, że na samym początku życia naszego dziecka nie mamy zbyt dużej wprawy przy kąpieli używamy gąbki. Bardzo ważne jest jednak to, aby nie zamoczyć pępka, ponieważ nie jest on zagojony. Wówczas najważniejsze jest stosowanie wkładu z gąbki służący do wanienki. Możemy się spotkać z nazwą pluszka do kąpieli.

Wkładka z gąbki do każdej wanienki

Pluszek do kąpieli ma kształt profilowany. Dzięki temu uniemożliwione jest obracanie się dziecka. Dziecko zachowuje taką pozycję, która jest w stu procentach bezpieczna, a przez swoją grubość odpowiednią pozwala, aby w wanience było nieco troszkę więcej wody. Gąbka jest fajna latem, ponieważ bardzo szybko schnie. Jeśli z kolei zachcemy ją używać zimą czy też jesienią to nie będzie ona zbyt higieniczna. Jest tak ponieważ w większości czasu ona całkowicie nie wyschnie. Dlatego gdy gąbki chcemy używać zimą, to najrozsądniej będzie kupić dwie sztuki.

Na co powinniśmy postawić?

Produktem kolejnym jest leżaczek do kąpieli, który wykonany jest z frotki. Na proszkowo lakierowanym stelażu metalowych mamy naciągniętą frotkę. Dlatego właśnie leżaczek dopasowuje się idealnie do dziecka. Taki właśnie leżaczek jest doskonały oraz sprawdza się idealnie zimą. Jego zaletą jest to ponieważ naprawdę bardzo szybko także schnie. Dobrze jest jeśli mamy możliwość sprawdzenia czy leżaczki do kąpieli są dopasowane do wanienki. Musimy się upewnić czy nie jest on zbyt duży czy też zbyt mały. Leżaczek musi być stabilny. Na pewno popularny także jest fotelik plastikowy. Fotelik tego typu jest w ten sposób wyprofilowany, że niemowlak zawieszony jest oraz zabezpieczony przy pomocy miejsc pod pachami oraz także pomiędzy nogami w kroku. Najważniejsze jest to, aby produkt był stabilny dlatego większość producentów stosuje przyssawki. W sklepach czeka na nas naprawdę szeroka oferta. Mamy ogromny wybór. Możemy zarówno udać się do sklepów stacjonarnych jak i także poszperać nieco w sieci i zapoznać się z ofertą sklepów internetowych. Najczęściej w sklepach internetowych możemy kupić nieco taniej produkty. Warto zatem wyprawkę szkolną wybierać w sieci. Musimy być jednak czujni, aby wszelkie produkty posiadały wszelkiego rodzaju konieczna atesty oraz także certyfikaty. Jest to niezmiernie ważne.

Baby obraz autorstwa freepik - www.freepik.com