Pamiętne pierwsze kąpiele dziecka

Czy pamiętacie pierwsze kąpiele dziecka po Waszym powrocie do domy? Na pewno każdy z rodziców pamięta ten moment. Pewnie bardzo się denerwowaliśmy oraz popełnialiśmy wiele błędów. Mieliśmy także głowę pełną obawy. Na pewno pamiętamy drżenie dziecięcego serduszka oraz to czy w ogóle damy radę dziecko przytrzymać, a co za tym idzie czy w ogóle będziemy w stanie dawać radę dziecko wykąpać.

W dzisiejszych czasach wielu przyszłym rodziców uczęszcza do szkoły rodzenia. Jest to bardzo dobry pomysł. Właśnie w szkołach rodzenia nauczymy się wielu czynności, w tym także czynności jaką jest kąpiel. W szkole rodzenia nauczą nas dokładnie, jak układać na ręce dziecko, aby dziecko było stabilnie oraz aby sama kąpiel była absolutną przyjemnością, zarówno dla samego dziecka jak i także dla nas. Wielu rodziców w to nie wierzy, ale naprawdę jest to możliwe.

Obecnie kąpiel dziecka może być naprawdę o wiele łatwiejsza. Wszystko dzięki takiemu urządzeniu jak leżaczek do kąpieli. Leżaczki kąpielowe znajdziemy przeróżnych modelach. Na pewno dużą popularnością cieszą się leżaczki kąpielowe piankowe, plastikowe, ale także materiałowe. Eksperci jak i także doświadczeni rodzice są zgodni w tym, że naprawdę warto się zaopatrzyć w taki właśnie leżaczek, ponieważ na pewno ułatwia on pielęgnację codzienną. Leżaczek kąpielowy jest także nazywany górką kąpielową. Jest to po prostu gruba oraz bardzo wytrzymała tkanina frotte, które jest naciągnięta na wygięty o kształcie górki stelaż druciany.

Zalety leżaczka kąpielowego

Dziecko na leżaczku leży w ten sposób, że główka bezpośrednio spoczywa w punkcie najwyższym, a nóżki już są w wanience, oczywiście poza materiałem. Frotka naciąga się znacznie pod ciężarem dziecka oraz nie pozwala mu w żadnym wypadku zjechać.

Rozwiązanie tego typu ma masę zalet.  O jakich zaletach mowa? Na pewno frotkę możemy wygodnie zdjąć oraz co kilka dni sobie ją przeprać. Na pewno takowej czynności nie dokonamy w przypadku gąbki kąpielowej. Kolejną zaletą jest to, że frotka nie jest zimna oraz jak najbardziej trzyma ona temperaturę wody, w której jest zanurzona. Nie trzeba także w takiej sytuacji podkładać pieluszki jak to bywa w przypadku plastikowych górek. Ostatnią zaletą, na którą warto zwrócić uwagę jest fakt, że sam stelaż pasuje idealnie wręcz do wszystkich wanienek. Mamy tutaj na myśli zarówno wanienki małe jak i także duże. Leżaczki kąpielowe kupimy w większości sklepów z akcesoriami dziecięcymi. Nie będziemy mieli zatem problemy z dostępnością do nich. Co więcej nie jest to także zbyt droga rzecz. Pamiętajmy o tym.

Baby obraz autorstwa freepik - www.freepik.com